ranny palec, zdrowie, rozwój osobisty
MOTYWACJA, Zmiana Życia

Zdrowie czy rozwój osobisty – co ważniejsze?


Zdrowie czy rozwój osobisty, zdrowie czy rozwój osobisty… Trudny wybór. Tylko czy naprawdę to ma być wybór? Spójrz na to zupełnie inaczej. Każdemu z palców Twojej ręki przyporządkuj jakąś funkcję. Jeden to Twoje zdrowie, drugi rozwój osobisty, trzeci biznes i pieniądze, czwarty partner/ka, relacje międzyludzkie i rodzina, a piąty czas wolny i hobby.
zdrowie czy rozwój osobistyTeraz spójrz na swoją rękę i wyobraź sobie, że mocno uderzyłeś się młotkiem w jeden palec. Co się wydarzy? Pomyślisz: “Spokojnie, przecież mam jeszcze cztery zapasowe palce.”?

NIE – od razu skupisz całą swoją uwagę tylko na tym palcu, który Cię boli, nie myśląc zupełnie o innych. Zwłaszcza, że od tego palca zaczyna Cię boleć cała ręka.
Dokładnie tak samo jest z tym, co w Twoim życiu ważne. Jeśli zawiedzie jeden z elementów, to właśnie on nie da Ci spokoju. To właśnie nim będziesz się chciał zajmować, na nim skupisz całą swoją uwagę.
Dlatego tak istotne jest, by utrzymać wszystkie elementy na podobnym poziomie. Życiowy sukces to nie pieniądze, to nie sława, to nie wspaniały partner, to nie dużo czasu wolnego, to nie zdrowie czy rozwój osobisty. Życiowy sukces to idealna harmonia i równowaga pomiędzy wszystkimi.

Nikt nie chce mieć miliardów na koncie i zero przyjaciół. Nikt nie chce cieszyć się sławą, kiedy zdrowie szwankuje, a kto myślałby tylko o zdrowiu, gdyby był zupełnie biednym?

Nigdy nie ma lepszego czasu na zrobienie czegoś w swoim życiu niż TERAZ. Dlatego właśnie TERAZ zrób rachunek sumienia, pomyśl o tym, czego najbardziej Ci brakuje, zapisz to, zastanów się jak poprawić ten obszar. Jeśli nie potrafisz zrobić tego sam – poradź się specjalisty, omów dokładnie te tematy.

Nie odkładaj tego. Jeśli nie zrobisz tego teraz, dalej będzie Cię bolał Twój palec. Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Jeśli nie podoba Ci się coś w Twoim życiu, dlaczego tego nie zmieniasz? Dlaczego akceptujesz półśrodki i substytuty? Dlaczego godzisz się na bylejakość? Chcesz egzystować czy żyć?

Wybór ZAWSZE należy do Ciebie, ponieważ Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Wmawiasz sobie, że to nie zależy przecież od Ciebie, że takie jest życie. To tylko przykre usprawiedliwienie i oszukiwanie samego siebie. Im dłużej to będziesz ciągnąć, tym dłużej pozostaniesz w stanie, który Cię nie satysfakcjonuje.

Adam Jakubiak Trener MotywacyjnyTy tu rządzisz.

Adam Jakubiak

PS. Sprawdź jak mogę pomóc Twoim „palcom” – napisz do mnie: info@TrenerMotywacyjny.pl

PS2. Zostaw koniecznie komentarz. Napisz, co Cię boli, co jest Twoim największym wyzwaniem.

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments