Prca w domu
E-BIZNES, MISJA, Praca W Domu

Praca w domu – Jak ja to robię?

Praca w domu – wiele osób pyta mnie bardzo często, po co mi te strony, blogi, kanały YT, dlaczego rozdaję swoją wiedzę w większości za darmo, jak to robię, że tworzę biznes przez internet. Pytacie czy dzięki temu można zarabiać przez internet, jak ja to robię i jak zacząć pracę w domu, a właściwie w dowolnym miejscu, w którym czujesz się znakomicie, np. na wsi tak, jak ja lub w innym miejscu.

To proste.

Kiedyś wkurzałem się na informatyków, grafików, programistów, itd., którzy mieli coś dla mnie zrobić, ale zawsze coś było nie tak – a to nie mieli czasu, a to nie było tak, jak chciałem, a to coś się notorycznie psuło. Potem długo szukałem sposobów, by zrobić to samemu. Jednak były to czasy, w których nie było odpowiednich systemów, praca była mozolna i wyjątkowo czasochłonna…

A dzisiaj?

Praca w domuDzisiaj mamy wszystkiego pod dostatkiem. I niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes w sieci, czy biznes tradycyjny – to internet i tak będzie Ci potrzebny – dziś żadna firma nie jest w stanie utrzymać się zbyt długo, bez zaistnienia online. Mamy dostęp do olbrzymiej ilości wiedzy, w dużej części za darmo, mamy odpowiednie narzędzia i systemy do prawie wszystkiego, a do tego są proste, przyjazne, intuicyjne, łatwe i do nauczenia, i do obsługi. Teraz praca w domu lub w dowolnym miejscu jest bardziej możliwa, niż kiedykolwiek wcześniej.
Dzisiaj nie możesz powiedzieć, że się czegoś nie da albo, że trzeba mieć na wszystko ogromne pieniądze, by rozkręcić jakiś biznes. Możesz co najwyżej powiedzieć, że Ci się nie chce, czy to coś zrobić, czy to dowiedzieć się, jak to zrobić, ale na pewno nie jest tak, że się nie da. Masz dostęp do odpowiednich książek, do wiedzy w sieci, do filmów instruktażowych, do darmowych lub płatnych narzędzi.
Jak ja to robię dzisiaj? Jak wygląda moja praca w domu? Od samego początku, gdy postanowiłem zająć się e-biznesem, nie wybierałem drogi po najmniejszej linii oporu, np. narzędzi bezpłatnych, ze względu na fakt, że mają jednak znacznie mniej funkcjonalności. Owszem, korzystam z wielu bezpłatnych rozwiązań, jak Social Media, ale korzystam również z płatnych narzędzi do prowadzenia biznesu w sieci (strony, blogi, mailingi i wiele, wiele innych). Dzięki takim rozwiązaniom wiem przede wszystkim, że moje domeny, strony należą do mnie, są na moich serwerach i nikt nie może mi ich, np. odłączyć (tak jak np. odłączono konto na Twitterze Donaldowi Trumpowi w czasie kampanii prezydenckiej – absurd, a jednak).
Co dokładnie robię? Większość tematów, którymi się zajmuję, znajdziesz właśnie na tej stronie, np. w tym artykule.
Praca marzeńOkoło tygodnia (ale bardzo intensywnej pracy) zajęło mi nauczenie się wszystkiego, co mi było potrzebne, by wystartować, Tydzień ciężkiego wysiłku (lub 2-3 tygodnie na luzie) i posiadłem wiedzę na temat tworzenia stron, blogów, mailingu, nagrywania filmów, pozycjonowania, itp. Dzisiaj mam już niemałe sukcesy dzięki tej wiedzy i tylko z tego mogę się utrzymać. A to był tylko tydzień nauki. Warto było?
Teraz mogę, oprócz prowadzenia szkoleń, pracować z domu lub z dowolnego miejsca na świecie. Czy to nie jest właśnie marzeniem znacznej części ludzi, a może i Twoim? Wiele osób uważa to jednak za mrzonkę, za coś nierealnego. A tymczasem wystarczy Ci laptop (a nawet smartfon czy tablet) i dostęp do internetu. Jeśli te dwa narzędzia w zupełności wystarczają do prowadzenia biznesu, to nie ma przecież znaczenia, czy pracujesz w swoim ulubionym fotelu, w ukochanej paryskiej kawiarni, czy na plaży na Karaibach. A może tak jak ja w ostępach leśnych na polskiej wsi. Po prostu robisz swoje w sieci.
Oczywiście trzeba poświęcić nieco czasu, by się tego nauczyć. Jednak być może właśnie w ten sposób, ustawiasz sobie całe, przyszłe, wspaniałe życie. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz pewnie pracował inaczej, być może tak, jak do tej pory, w niekoniecznie lubianej pracy, a na Karaiby będziesz mieć co najwyżej 2 tygodnie w roku i to też pod warunkiem, że uda Ci się na nie zarobić. A nawet jeśli masz świetnie płatną pracę, z którą ciężko by się było rozstać, to liczy się także Twoja wolność i odzyskany czas. Dobrze zaplanowany biznes w sieci działa w ten sposób, że coraz więcej zarabiasz, coraz mniej pracując (oczywiście po pierwszym okresie, gdy musisz to wszystko wdrożyć i rozkręcić). Ja jestem aktualnie gdzieś pod koniec tego procesu.

Praca w domu – wiedza i doświadczenie

Praca w domuTeoria jest bardzo ważna, ale liczy się przede wszystkim praktyka. Wiedza, którą masz w głowie, ale nie zastosujesz – nic nie da. Dlatego polecam Ci sposób, który sam od dawna praktykuję: czytaj i od razu wdrażaj to, czego się nauczyłeś. No może nie wszystko, ale to, co uważasz, ze ma zastosowanie dla Twojego biznesu.
Jeśli ma to być e-biznes, polecam Ci zdecydowanie na początek książkę Marka Anastasi „Laptopowy milioner, a jeśli wiedza z niej byłaby jeszcze dla Ciebie zbyt obszerna lub techniczna, możesz uzupełnić ją odpowiednimi pozycjami z TEGO DZIAŁU.
Gdy będziesz zdobywać nową wiedzę, warto jednocześnie wprowadzać ją w życie. Z pewnością warto zacząć od własnej strony www lub bloga. Możesz skorzystać z wielu bezpłatnych narzędzi dostępnych w sieci lub z kompleksowych usług, z których ja korzystam. SPRAWDŹ TUTAJ. Zapoznaj się z ofertą – myślę, że na początek, jeśli planujesz jedną własną stronę, w zupełności wystarczy Ci pakiet START. Oczywiście, myśląc przyszłościowo, i planując większy rozwój, możesz od razu przygotować sobie większy pakiet, by potem nie trzeba było go zmieniać. Dodatkowo możesz skorzystać z mojego rabatu 20% – hasło rabatowe: aj50host20.
Wszystkie moje strony oparte na WordPressie, są postawione na wspomnianych serwerach. Jeśli nie uda Ci się skonfigurować domeny, maila i wordpressa samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy obsługi – pakiety obsługi dostępne są TUTAJ, a hasło rabatowe 10% to: aj10hd10.
Jeśli chcesz otworzyć własny sklep internetowy może z kolei zainteresować Cię oferta TUTAJ, z hasłem rabatowym 20%: aj50presta20.

Nawet jeśli jeszcze nie planujesz rozkręcać własnego biznesu lub nie wiesz, co dokładnie chcesz robić – warto i tak założyć stronę lub bloga:
  • może być imienna – www.imienazwisko.pl
  • może być o tym, co najprawdopodobniej będziesz robić – www.prawdopodobnybiznes.pl
  • lub może być z dzisiaj jeszcze niewiele znaczącą nazwą, ale na której kiedyś zbudujesz markę (jak kiedyś Allegro, czy Merlin) – www.jakaśnazwa.pl

Jak najszybsze stworzenie strony ma wiele plusów. Przede wszystkim:

  • Praca marzeńDomena buduję swoją historię. Im dłużej jest w sieci, tym lepiej się pozycjonuje.
  • Nauczysz się, jak stworzyć stronę, a potem ją wypromować.
  • Jeśli Twoja strona zyska popularność, będziesz mógł dzięki niej zarabiać, nawet jeśli nie będziesz miał jeszcze własnego biznesu, usług czy produktów (np. przez reklamy czy programy partnerskie).
  • Być może w trakcie będziesz szukał pomysłu na siebie lub swój biznes, ale strona będzie już gotowa.
  • Możesz mieć pierwszą stronę „próbną”, dzięki czemu będziesz mógł popełnić na niej wszystkie możliwe błędy, których już nie popełnisz na stronie właściwej.
Zatem jeśli praca w domu jest czymś dla Ciebie, chcesz być niezależny, zarabiać w sieci, tworzyć własne biznesy, pisać bloga, wysyłać maile, założyć swoją stronę – wykorzystaj tę możliwość.
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy by zacząć – pisz śmiało do mnie 😉
Adam Jakubiak Trener Motywacyjny
Pozdrawiam Cię serdecznie
Adam Jakubiak
4 1 vote
Article Rating

Leave a Reply

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sucro
6 lat temu

No praca w domu jest trudna, jednak nie niemożliwa. Jeśli ktoś jest zmotywowany i wie co robi, a najważniejsze że potrafi być sam dla siebie szefem, to jak najbardziej może skorzystać z takiej formy pracy. Praca online jest również o tyle fajna, że możesz pracować praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi.