wymarzony facet
RELACJE, Szukam Partnera

Wymarzony facet – dlaczego tak ciężko go znaleźć?

Wymarzony facet…

Droga Pani,

Czy zdarzyło Ci się powiedzieć (lub pomyśleć):

– To mężczyzna powinien zacząć…
– To on powinien mnie poderwać…
– Pierwszy krok zawsze należy do faceta…
– Poczekam aż mnie znajdzie…
– Poczekam na idealnego faceta…
– Poczekam na wymarzonego partnera.
– Poczekam, aż wymarzony facet znajdzie mnie.

wymarzony facetJeśli tak, konsekwencje mogą być negatywne, wręcz katastrofalne. Dlaczego? Z jednego bardzo prostego powodu. Najprawdopodobniej, jeśli już zdarzy się, że on Cię znajdzie, trafisz na mężczyznę, który znacząco odbiega od Twojego ideału*. Nie będzie spełniał wszystkich Twoich wymagań i oczekiwań. Możesz uznać się za szczęściarę, jeśli w ogóle będzie spełniał jakiekolwiek wymagania**.

Teraz pora na Twój kontratak:

– Ale jak to? Przecież to ja wybieram, którego chcę.

Masz rację – to Ty wybierasz, ale tylko spośród tych mężczyzn, którzy wcześniej wybrali Ciebie. Czy zdarzy się wśród nich WYMARZONY FACET*? Przypuszczam, że wątpię. Zatem wybierzesz najlepszego (albo i nie) spośród grona facetów, na których cechy nie miałaś żadnego wpływu. I teraz najgorsze…

Może się zdarzyć, że widząc mężczyznę i poznając go na początku, zauroczysz się (niektórzy nazywają to zakochaniem lub miłością od pierwszego wejrzenia) – a nierzadko się to zdarza. Naprawdę piękne uczucie, jednak może nieść za sobą kolejne konsekwencje. Zauroczenie dotyczy mężczyzny, którego w ogóle jeszcze nie znasz i o którym wiesz bardzo niewiele lub zupełnie nic. Całkiem jest więc prawdopodobne, że Twoje uczucia zostają ulokowane w niewłaściwej dla Ciebie osobie. Potem może być ciężko się z tego wyplątać – z jednej strony kolana Ci miękną na jego widok, a z drugiej strony pojawia się racjonalne myślenie (on nie pasuje, nie spełnia wymagań, macie niewiele wspólnego). Co wygra? Nie wiadomo. Na początku często zauroczenie, ale z czasem gdy „otwierają nam się oczy”, wygrywa rozsądek. Sęk w tym, że „z czasem” może trwać kilka miesięcy, a nawet lat. Dlatego właśnie warto od samego początku mieć wpływ na swoje wybory.

Wymarzony facet? To możliwe?

Twój kolejny kontratak:

– Ale przecież miłość nie wybiera…

Miłość może i nie wybiera, ale Ty owszem. Dlatego przejmij inicjatywę i zacznij Ty szukać, znajdować, wybierać. Tylko wtedy masz znacznie większe szanse, że trafisz na mężczyznę takiego, jakiego chcesz i pragniesz. Czy to od razu będzie Twój ideał*? Na to pytanie odpowie tylko czas. Jednak szanse są znacznie, znacznie większe. W końcu jeśli to Ty zaczniesz szukać faceta, to takiego, który Ci się podoba, który ma odpowiednie dla Ciebie cechy, itd., itp. A wiadomo, że taki to właśnie Twój wymarzony facet. Nie masz pomysłu na szukanie?*** Sprawdź poniżej.

Twoja odpowiedź:

– A gdzie zauroczenie, miłość, magia?

One są i będą dalej, takie same, niezmienne. Bo czym się różni randka z facetem, o którym nic nie wiesz, od randki z facetem, który jest taki jakiego chcesz? Niczym – to dalej jest pierwsza randka, dalej będziesz podekscytowana, będziesz się stresować i nie będziesz miała co na siebie włożyć ;).

Jednak jeśli zauroczysz się mężczyzną, który jest przez Ciebie wybrany i który spełnia Twoje oczekiwania, wzrosną też znacznie szanse na to, by z tej relacji wyszło coś więcej niż tylko przelotna znajomość. A jeśli to się uda, jest też większe prawdopodobieństwo, że narodzi się z tego udany, trwały, partnerski, długi związek.

Podejmij wyzwanie

Nie trać czasu na nic nie znaczące relacje i nieudane związki. Nie czekaj, że coś zrobi się samo. Nie oddawaj odpowiedzialności za swoje życie w czyjeś ręce!!! Tak!!! Jeśli czekasz, że to przyszły wymarzony partner powinien zacząć – to oddajesz odpowiedzialność za swoje życie w jego ręce. A co jeśli trafi się nie wymarzony, lecz zupełnie nie pasujący do Ciebie? Nie czekaj na cud. CUD to Czas Unieść Dupę. Zrób to.


Adam Jakubiak Trener Motywacyjny

 

Adam Jakubiak
Trener Motywacyjny, Dating Coach

facebook trener motywacyjnyNie zapomnij kliknąć i polubić mnie na:
Dziękuję 😉

 


 

* “Nie istnieje ideał dla wszystkich, ale istnieje ideał dla Ciebie” – Bob Marley. Dlatego właśnie Twój wymarzony facet istnieje. Twój ideał to osoba, która ma dokładnie taki zestaw cech, jaki jest przez Ciebie pożądany. Wyzwaniem jest tylko znaleźć tę osobę. A znaleźć może tylko ten, kto szuka 😉

** Wymagania. Każdy je ma, ale nie każdy jest tego świadomy. To, że chciałabyś np. by mężczyzna był niepalący – to właśnie wymaganie. Im masz ich więcej, tym lepiej wiesz kogo szukasz. W takim przypadku znalezienie odpowiedniej dla Ciebie osoby, to tylko kwestia czasu. Im intensywniej i aktywniej szukasz***, tym mniej czasu Ci to zajmie.

***Jeśli nie masz pomysłu jak szukać:

poradnik 14 sposobów 1. skorzystaj z bezpłatnego poradnika, który możesz pobrać tutaj: www.PoradnikDlaSingli.pl

2. Wybierz się też na warsztaty, które prowadzę dla singli. Po nich będzie Ci dużo łatwiej wprowadzić zmiany w Twoim życiu: www.ZakochajmyPolske.pl/kalendarz

szukam partnera
3. Jeśli nie możesz wybrać się na warsztaty – skorzystaj z kursu internetowego: KURS „SZUKAM PARTNERA” – SZCZEGÓŁY

4. Jak rozkochać w sobie chłopakaA jeśli już, dzięki powyższym, przejdziesz do etapu randkowania i bliższej znajomości – może Ci się przydać bezpłatny poradnik: „Jak rozkochać w sobie chłopaka?”

 

Trzymam kciuki
Tak za Ciebie trzymam kciuki!

Zobacz też: Jak znaleźć JĄ? JEGO?

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments